menu
pl

Wiata Przystankowa dla Gminy Kościelisko

rok powstania:
2019

Zgodnie z mottem naszego biura, forma architektoniczna wiaty to połączenie podhalańskiej tradycji z mocnym akcentem nowoczesności. Drewno przenika się i łączy z czarną blachą, a zastosowany nienachalny detal to synteza dawnych wzorów.
Dzięki zastosowaniu lekkiej i otwartej konstrukcji, wiata chroniąc podróżnych przed warunkami atmosferycznymi, gwarantuje odpowiedni zakres widoczności na to co dzieje się dookoła, w tym na nadjeżdżające środki komunikacji zbiorowej.
Bardzo ciekawym elementem, który zapewne umili podróżnym oczekiwanie na autobus będzie, prócz tablicy informacyjnej Gminy, panorama 3D wybranego fragmentu Tatr (najbliżej położonego od przystanku) z odpowiednimi podpisami również w Alfabecie Braille'a. Całość wykonana będzie w technologii laserowej z rodzimego granitu.
Przy wiacie zaprojektowano również stojaki na rowery ze względu na położenie wzdłuż planowanej ścieżki rowerowej będącej elementem wspólnego programu Polski oraz Słowacji.
Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom wiatę można określić mianem wielofunkcyjnej, służącej nie tylko mieszkańcom Gminy Kościelisko, ale również turystom.

przewiń
w górę