menu
pl

Goryczkowa Dom jednorodzinny / budynek usług turystycznych

Oficjalnie to dom jednorodzinny, ale lepiej wykorzystywać go jako budynek usług turystycznych z czterema niezależnymi, wygodnymi apartamentami. W takiej wersji do wspólnego użytkowania można przeznaczyć praktycznie całe podpiwniczenie z wyposażoną w saunę częścią rekreacyjną i obszerną salą kominkową, mogącą pełnić funkcję jadalni z kuchnią turystyczną. Zadaszony taras od strony południowej pozwala na leżakowanie i kontemplowanie widoków.
Dodatkowego uroku tradycyjnej bryle o klasycznych, podhalańskich proporcjach dodaje opuszczenie połaci dachowych, tam gdzie budynek nie wymaga nasłonecznienia. Potężne okapy w tych miejscach podtrzymywane są przez wydłużone rysie, podparte. zdublowanymi podrostkami. Zakopiański charakter budynku podkreślają masywne połówki, z których zbudowano zrąb.

   
 
powierzchnia zabudowy: 115,90 m2
powierzchnia całkowita: 319,90 m2
powierzchnia użytkowa: 219,50 m2
powierzchnia podłóg: 243,40 m2
kubatura: 1038,20 m3
wysokość do kalenicy: 10,10 m
kąt nachylenia połaci dachowych: 53º

  • Ławy fundamentowe, żelbetowe.
  • Ściany piwnic z pustaków Max lub Porotherm ocieplone styropianem i obłożone kamieniem.
  • Strop nad piwnicami w postaci monolitycznej płyty żelbetowej.
  • Ściany parteru z tzw. połówek (półbali) drewnianych (ok. 24cm), ocieplone od wewnątrz wełną mineralną i wykończone deskami.
  • Ściany poddasza drewniane, szkieletowe, wypełnione wełną mineralną.
  • Strop nad parterem drewniany, z widocznymi od spodu tragarczykami i rzeźbionym sosrębem, wypełniony wełną mineralną między legarami.
  • Dach krokwiowo - jętkowy z przysztychami, oparty na rysiach, kryty gontem drewnianym kładzionym dubeltowo lub blachą gontopodobną.
  • Ogrzewanie centralne z kotłem na olej opałowy + kominek.

Ze względu na wejście w życie nowego Prawa Budowlanego, czas oczekiwania na projekt architektoniczno-budowlany oraz projekt techniczny zostanie uzgodniony indywidualnie z zamawiającym.


Odbij projekt lustrzanie
przewiń
w górę