menu
pl

Pensjonat Tajgołka Małe Ciche

inwestor:
Prywatny
rok powstania:
2005
powierzchnia użytkowa:
547m2

Zespół agroturystyczny „Tajgołka” zaprojektowany na wąskiej i stosunkowo niewielkiej działce na granicy istniejącej zabudowy na polanie Lichajówki w Małym Cichym, w obszarze TPN.
Obejmuje kilka budynków, posiadających regionalną, podhalańską formę, zbudowanych z masywnych bali „połówek”, tak charakterystycznych dla Podhala. Zabudowa zwrócona jest oknami i tarasami na południowy-zachód, na otoczoną potokami i lasem łąkę z zamykającymi panoramę Tatrami.
Większy budynek, usytuowany przy drodze dojazdowej o funkcji mieszkalno-usługowej mieści część prywatną właścicieli oraz część ogólnie dostępną (salon z jadalnią i mini spa). Do budynku dostawione są dwa szałasy w zabudowie bliźniaczej. Pozo-stałe budynki to kolejne dwa zbliźniaczone szałasy i jeden szałas wolnostojący. Każdy z szałasów o odmiennym wystroju, zaprojektowanym przez właścicieli może pomieścić do 6 osób.
Zagospodarowanie terenu jest stosunkowo skromne. Obejmuje niewielki parking, staw rybny (zasilany z potoku) oraz elementy małej architektury (plac zabaw, grill, altanę itp.), usytuowane nad samym korytem potoku Sucha Woda.
W 2018 roku nieruchomość została zakupiona (w ramach pierwokupu) przez TPN w celu zorganizowania tam modelowego centrum edukacji wraz z zapleczem noclegowym.

 

przewiń
w górę