menu
pl
O FIRMIE

Pracownia Architektoniczna Studio 51° została założona przez arch. Macieja Krawczyńskiego i arch. Andrzeja Orłowskiego w 1995 roku.

Od tego czasu Zespół Autorski Studia 51° zrealizował ponad 550 zamówień, w wyniku których powstało ponad 500 różnorodnych inwestycji (od domów mieszkalnych, osiedli mieszkaniowych przez pensjonaty, karczmy po duże hotele i biurowce klasy A+ oraz aranżacje dużych powierzchni biurowych).
Realizacje projektów Studia 51° można spotkać głównie na Podhalu, ale także w różnych zakątkach Polski, Norwegii, Ukrainy, Słowacji i Stanów Zjednoczonych. Wybrane z nich prezentujemy w zakładce „Projekty indywidualne”.

Ponieważ jednym z pierwszych działań Studia 51° było opracowanie pierwszego na rynku Katalogu Domów Podhalańskich, promującego regionalną architekturę i tradycyjną technologię budowania z płazów, obecnie prezentujemy jego współczesną edycję w zakładce „Projekty gotowe”.

OD ANALIZ PRZEDPROJEKTOWYCH PRZEZ PROJEKT,
UZYSKANIE DECYZJI ADMINISTRACYJNYCH
PO UDZIAŁ W PROCESIE REALIZACYJNYM

Nasze doświadczenia zawodowe, obejmujące także pracę w organach administracji (architekci miejscy) zapewniają skuteczną i kompleksową obsługę naszych Klientów.

Nasza oferta usług zapewnia pełną obsługę procesu przygotowania inwestycji:
  • od doradztwa przy zakupie nieruchomości, poprzez analizy możliwości inwestycyjnych, pozyskanie decyzji o warunkach zabudowy (jeśli konieczna),
  • przez wielobranżowe projekty budowlane, uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę, pomoc w ewentualnych procedurach odwoławczych,
  • po projekty wykonawcze (jeśli konieczne), nadzór autorski w trakcie realizacji inwestycji.
INNE OPRACOWANIA I USŁUGI

Ponieważ lubimy wyzwania, świadczymy także usługi nietypowe, wykraczające poza architekturę. Konsultujemy projekty Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego czy współuczestniczymy w tworzeniu prawa lokalnego, związanego z organizacją i warunkowaniem ładu przestrzennego.
Opracowaliśmy także koncepcje zagospodarowania stacji narciarskich, kompleksów rekreacyjnych czy transgranicznej kolei gondolowej Zakopane - Zuberec z propozycją turystyczno-rekreacyjnego zagospodarowania stacji pośrednich.

przewiń
w górę