menu
pl

Hotel Wisła **** Koncepcja przebudowy

rok powstania:
2016

Koncepcja rewitalizacji popadłego w ruinę ośrodka wczasowego w Wiśle zakłada powstanie średniej wielkości hotelu****, o rozbudowanej funkcji balneologiczno-rehabilitacyjnej oraz rekreacyjno-rozrywkowej.
Projektowany obiekt posiada rozczłonkowaną bryłę o zróżnicowanej i ograniczonej wysokości, tarasowo wpisującą się w strome zbocze. Charakterystyczne dla bliźniaczych obiektów z tej samej epoki płaskie stropodachy zostały w tym przypadku zagospodarowane funkcjonalnie, tworząc plac przed głównym wejściem, parking oraz taras rekreacyjno-widokowy. Taki zabieg pozwolił na ukrycie w zboczu części kubatury, odpowiednie wkomponowanie w krajobraz naturalny i kulturowy oraz nadanie piątej elewacji sensownej formy i racjonalnej funkcji.
Projektowany hotel dysponuje ponad stoma pokojami i apartamentami, dwoma salami restauracyjnymi, salkami klubowymi, rozbudowanym zespołem balneologiczno-rekreacyjnym (z basenem, gabinetami lekarskimi, salami zabiegowymi i siłownią). W dolnej części działki przewidziano realizację odizolowanego od części noclegowej zespołu rekreacyjno-rozrywkowego (z salą wielofunkcyjną, kręgielnią, barem, odpowiednim zapleczem i niezależnym wejściem bezpośrednio z ulicy).

przewiń
w górę