menu
pl

Zespół trzech budynków mieszkalnych na Karpielówce Kościelisko

inwestor:
Prywatny
rok powstania:
2019
powierzchnia użytkowa:
501m2

Zespół trzech budynków o funkcji mieszkalnej powstał w urokliwym, zacisznym miejscu, nad szemrzącym potokiem, w otoczeniu zieleni. Gdyby nie widoczny nad dachami chałupek Giewont trudno byłoby uwierzyć, że to zatłoczone i zurbanizowane, szeroko rozumiane Zakopane. Staraliśmy się wykorzystać atuty lokalizacji wpuszczając zieleń do wnętrz przez potężne, jak na płazówkę, przeszklenia na parterze. Naturalne przedłużenie salonów stanowią obszerne tarasy. Na końcówce inwestycji inwestor nie miał już sił ich realizować, ale uległ naszym namowom aby wykonać je zgodnie z projektem. I okazało się to przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.
Domki z masywnych bali, mimo, że z zewnątrz wydają się niewielkie, mają naprawdę sporą pojemność. W każdym wygodnie może wypoczywać do 11 osób, korzystając przy tym z takich atrakcji jak sauna i jaccuzi.
Ale zanim powstało to San Francisco, inwestor patrząc na zabagnione, zarośnięte ściernisko, które tu się rozciągało, musiał się wykazać nie lada optymizmem, hartem ducha i wyobraźnią.

 

przewiń
w górę